Ultravioletā starojuma intensitātei šodien rekordaugsts līmenis (Grafiskā informācija)

Ultravioletā starojuma intensitāte Baltijas jūras reģionā sasniegusi rekordaugstu līmeni, liecina dati no Tartu observatorijas. Maksimālā ultravioletās radiācijas indeksa vērtība Tartu trešdien ap plkst.13 sasniedza atzīmi 8,6, kas ir tuvu absolūtajam rekordam.

Tuvākajās dienās ultravioletā radiācija saglabāsies nemainīgi augsta, jo ozona slānis virs Eiropas un it īpaši virs Ziemeļeiropas ir plānāks nekā ierasts. Sauli palaikam gan aizsegs mākoņi, prognozē sinoptiķi.

Uzturoties saulē, nepieciešams valkāt aizsargājošu apģērbu, nēsāt galvassegu un saulesbrilles vai lietot saulessargu. Dienas vidū, kad saules stari ir visspēcīgākie, cilvēki ar īpaši jutīgu ādu var iegūt apdegumus pat desmit minūtēs. Laikā no plkst.11.30 līdz 15.30 vajadzētu izvairīties no atrašanās tiešos saules staros. Īpaši no saules ietekmes jāsargā mazi bērni, atgādina mediķi.

Informācijas avoti: TVNET, Finnish Meteorological Institute, Environment Canada

Aktuālo ultravioletā starojuma intensitāti, ozona slāņa biezumu un atmosfēras piesārņojumu var monitorēt ekrāna labajā pusē nospiežot widžetu – UV indekss un ozona slāņa monitorings.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: