Fukušimā radiācija joprojām 1000 reizes pārsniedz normu (Video)

Radioaktīvi materiāli, kas atklāti jūras ūdenī netālu no avarējušās Fukušimas AES, joprojām pārsniedz normu no 240 līdz 1000 reizēm. Zinātnieki brīdina, ka radioaktīvais stroncijs ir ļoti bīstams cilvēku veselībai, jo var uzkrāties kaulos un izraisīt vēzi.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Radiation 1000 times over normal outside no-go zone

Jau vairāk nekā 100 cilvēki avarējušajā Fukusimas atomelektrostacijā (AES) Japānā saņēmuši bīstami lielu radiācijas starojumu, atsaucoties uz jaunāko Japānas varas iestāžu statistiku, ziņo newsru.com. Kompānija TEPCO apliecina, ka no šiem vairāk nekā 100 cilvēkiem astoņi saņēmuši radiācijas apstarojumu, kas pārsniedz 250 milizīvertus.


Šī lapa vairs nav pieejama.

‘Toxic water overflow looms at Fukushima, leaks threaten clean-up’

Medicīniskās pārbaudes radioaktīvā apstarojuma un tā radīto seku noteikšanai veiktas jau kopumā 3726 cilvēkiem, kuri AES tuvumā strādājuši kopš marta avārijas.

Tikmēr Fukusimas pilsētas iestādes paziņojušas, kas plāno vietējiem bērniem izdalīt 34 tūkstošus radiācijas dozimetru, lai noskaidrotu, kādu apstarojumu bērni saņēmuši. Pilsēta atrodas 60 kilometru attālumā no avarējušās AES. Eksperti norāda, ka radiācija vissmagāk skar tieši augošus organismus, tādēļ īpaši apdraudēti ir bērni un grūtnieces. Mēriekārtas bērniem būs jānēsā trīs mēnešus garumā visu diennakti.

Zona, kurā cilvēkiem radiācijas dēļ aizliegts uzturēties, joprojām ir tikai 20 kilometru rādiusā ap AES. Tomēr iedzīvotāji un arī radiācijas eksperti bīstas, ka lielu apstarojumu iespējams gūt arī lielākā attālumā no AES.

Jau ziņots, nesen ažiotāžu internetā izraisīja video, kurā redzams trusītis bez ausīm – video ievietotājs apgalvo, ka trusītis dzimis Fukusimas reģionā un tiek pieļauts, ka mutācija notikusi tieši radiācijas dēļ.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: