Virs Fukušimas-1 AES redzams balts dūmu mākonis, oficiālie avoti klusē (Video)

Virs Fukušimas-1 AES redzams dūmu vai balta tvaika mākonis, oficiālie avoti pagaidām informāciju nesniedz.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Tikmēr Fukusimas atomelektrostaciju (AES) pārraugošais uzņēmums TEPCO paziņojis, ka avarējušajā AES divu nedēļu laikā varētu rasties jauni, nopietni sarežģījumi, radioaktīvajam ūdenim izlaužoties zemes virspusē, ziņo “Itar Tass”.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Eksperti norāda, ka jau 15.jūnijā augsti radioaktīvais ūdens, kurš krājas AES pagrabtelpās, varētu izlauzties zemes virspusē. Šādas prognozes varētu piepildīties, ja turpināsies spēcīgi nokrišņi.Sliktākajā gadījumā TEPCO speciālisti varot nepaspēt vajadzīgajā vietā uzstādīt radioaktīvā ūdens attīrīšanas iekārtu, ko plānots izdarīt tikai ap 15.jūliju. Ja radioaktīvā ūdens noplūde notiktu, tas varētu sajaukties ar gruntsūdeņiem un tālāk nonākt Klusajā okeānā.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Tāpat prognozēts: pat ja spēcīgās lietusgāzes norims, radioaktīvais ūdens tik un tā sāks noplūst pēc 20.jūnija. TEPCO gan apliecina, ka ir gatavi apturēt plūsmu lielākajās iespējamajās noplūdes vietās. Patlaban speciālisti ar betonu aizlej reaktoru tuneļus un drenāžas sistēmas vietās, kur uzkrājas vairums radioaktīvā ūdens. Tomēr eksperti brīdina, ka šajās ūdens plūsmas sistēmās varētu būt zemestrīces radītas plaisas.

Informācijas avoti: TVNET, Lucas Whitefield Hixson, Вести.Ru

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: