TEPCO atzīstas, ka Fukusimā piepildījās “ļaunākais scenārijs” (Video)

Neierasti augsts radioaktīvā cēzija līmenis konstatēts jūras gultnē un augos 10 līdz 30 kilometru zonā Mijagi un Ibaraki prefektūru piekrastē, informē telekanāls NHK. Paraugos, kas ņemti 10 kilometru attālumā no Mito pilsētas “cēzija134” koncentrācija sasniedz 50 bekerlus, kas ir 50 reizies vairāk par normu. Savukārt simtkārtīgi norma pārniegta paraugos, ka ņemti 30 kilometru attālumā no Senadai pilsētas.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Tokijas universitātes okeanologs Takeši Isimura norādījis, ka paraugus jāņem vēl lielākos attālumos no krasta. Ja izrādīsies, ka arī tur ir liels piesārņojums, tad jāpārskata zvejas nosacījumi, jo pastāv risks, ka ar radioaktīvais piesārņojums nonāks arī cilvēku pārtikā izmantoto jūras iemītnieku orgnaismos.Patlaban zveja aizliegta 10 kilometru zonā prefektūrās, kas atrodas kaimiņos avarējušajai ” Fukušima -1″ AES.

Japānas kompānija “TEPCO” veic pārbaudes Fukusimas augsti radioaktīvā ūdens glabātuvēs – ūdens līmenis krities un tiek pieļauts, ka notiek jauna radioaktīvā ūdens noplūde.2,5 mēnešus pēc avārijas Fukusimā esot piepildījies ļaunākais scenārijs: eksperti avāriju Japānas AES oficiāli salīdzinājuši ar Černobiļas katastrofu.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Ceturtdien “TEPCO” speciālisti sākuši pārbaudes radioaktīvā ūdens glabātuvēs trešajā reaktorā, lai pārbaudītu, vai tur varētu iepludināt vairāk radioaktīvā ūdens. Šīs pārbaudes laikā tika konstatēts, ka 20 stundu laikā ūdens līmenis tur krities par 4,8 centimetriem, kas nozīmē, ka noplūdušas 57 tonnas ūdens.

TEPCO ziņo, ka paaugstināta radiācija pazemes ūdeņos Fukusimas tuvumā pagaidām nav atklāta, taču ūdens noplūde turpinās. Pagaidām neesot skaidrs, kur lielais ūdens daudzums palicis, un tiek pieļauts, ka daļa no tā varētu atrasties ūdens līmeņa regulēšanas sistēmā un caurulēs. Tomēr ja noplūde apstiprināsies, tas var nozīmēt pamatīgu jūras, pazemes ūdeņu un augsnes piesārņojumu Fukusimas tuvumā.

Taifūns Songda dodas uz Japānu

Super Typhoon Songda 27.05.2011 @ NASA

Informācijas avoti: Delfi.lv, TVNET, euronews, NASA, Вести.Ru, Tropical Storm Risk

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: