Ķīnā parādījies jauns fenomens – sprāgstošie arbūzi (Video)

Ķīnas austrumu provincē Daņjanga tagad ir bīstami uzturēties arbūzu laukā, jo uz tiem sprāgst tūkstošiem arbūzu ar lielgabalu kanoādei līdzīgām skaņām. Ķīniešu lauksaimnieki pirmo reizi saskaras ar tādu problēmu. Ķīnas mediji vēsta, ka Daņjangas pilsētā pārsprāguši arbūzi gandrīz 50 hektārus lielā platībā. Šomēness tādā veidā tika iznīcinātas jau vairākas plantācijas, jo lauksaimnieki neadekvāti daudz lieto augšanu veicinošu ķimikāliju forhlorfenuronu, kuras lietošana Ķīnā nav aizliegta, tomēr pārlieku lielās devās tā ir kaitīga.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Ir arī eksperti, kas skaidro, ka arbūzi pārplīst spēcīgo lietavu dēļ, kas pēc sausuma perioda pārņēmušas Ķīnu. Viņi skaidro, ka cietuši arī lauksaimnieki, kas noliedz ķimikāliju lietošanu.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Ķīna solīja aktīvu cīņu ar nekontrolētu ķimikāliju lietošanu pārtikas nozarē pēc 2008.gadā notikušā, kad rūpnieciskās ķimikālijas melamīna klātbūtnes pienā dēļ mira seši zīdaiņi un 300 tūkstoši saindējās. Tomēr pēdējo nedēļu laikā uzvirmojušas ziņas par saindētu cūkgaļu, toksisku pienu, krāsvielām piesātinātām pupām. Patērētāji sūdzējušies, ka saindējušies arī pēc citu produktu lietošanas.

Informācijas avoti: Фактор Времени, Associated Press, Подробности-ТВ, Kasjauns.lv

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: