ASV astronomi sāk uz 86 planētām meklēt ārpuszemes dzīvību

ASV Rietumvirdžīnijas štatā lauku apvidū milzīgs radioteleskops sācis uz 86 Zemei līdzīgām planētām meklēt pazīmes par ārpuszemes dzīvību, piektdien paziņoja ASV astronomi. Radioteleskops šonedēļ sācis pārbaudīt katru no 86 planētām un vāks datus par katru no tām 24 stundas. Šīs planētas atlasītas no 1235 planētu saraksta, kuras bija identificējis Keplera kosmosa teleskops.

Astronomi cer, ka Grīnbenkas teleskops sniegs informāciju par potenciāli dzīvību uzturēt spējīgām planētām

“Nav absolūti skaidrs, ka visām šīs zvaigznēm ir apdzīvojamas planētu sistēmas, taču tās ir ļoti labas vietas, kur meklēt citplanētiešus,” sacīja Kalifornijas universitātes absolvents Endrjū Sīmions. Misija tiek veikta Ārpuszemes civilizācijas meklēšanas institūta (SETI) ietvaros.

“Mēs esam atlasījuši planētas ar jauku temperatūru – starp nulli un 100 grādiem pēc Celsija, jo ir daudz ticamāk, ka uz tām varētu būt dzīvība,” sacīja SETI pētnieks Dens Vertimers. Projekts ilgs aptuveni gadu un tam palīdzēs aptuveni viens miljons astronomijas entuziastu, kas ar programmatūru “SETI@home” palīdzēs apstrādāt datus uz saviem datoriem.

Informācijas avots: Leta

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: