ASV. Pēdējo 80 gadu laikā spēcīgāko tornado postījumu sekas (Video, Foto)

Vētrās un virpuļviesuļos, kas brāzušies pār ASV dienvidu štatiem, bojāgājušo skaits piektdienas vakarā pieaudzis līdz 334. ASV piemeklējuši postošākie tornado un vētras kopš 1932.gada, kad 21.martā dzīvību zaudēja 332 cilvēki.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Piektdien dabas stihijas izpostītajā Alabamas štatā ieradās ASV prezidents Baraks Obama un viņa dzīvesbiedre Mišela, lai apraudzītu katastrofā cietušos un savām acīm redzētu vētras un virpuļviesuļu nestos postījumus. «Mēs rīkosimies, lai neviens nebūtu aizmirsts,» pēc stihijā cietušo apmeklēšanas Tuskalūsā pavēstīja Obama. «Es nekad neesmu redzējis tādu postažu. Tas ir sirdi plosoši.»Tuskalūsas mērs Volters Madokss atzīst, ka pilsētas infrastruktūra ir pilnībā izpostīta. «Paraugoties uz postažu, kas sniedzas astoņu līdz vienpadsmit kilometru garumā un nedaudz mazāk kā divu kilometru platumā, es nezinu, vai vispār kāds ir izdzīvojis,» viņš stāsta. «Ir tādas pilsētas daļas, kuras es vairs neatpazīstu.»

Kā liecina dati, kurus AFP ieguvusi, sazinoties ar attiecīgo štatu amatpersonām, Tenesī pavalstī gājuši bojā 34 cilvēki, Misisipi – 34, Džordžijā – 15, Arkanzasā – 13, Virdžīnijā – pieci, Misūri – divi, bet Kentuki – viens.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Kā lēš ASV riska modelēšanas kompānija EQECAT, tornado nodarītie postījumi apdrošinātājiem varētu izmaksāt no diviem līdz pieciem miljardiem dolāru.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Informācijas avots: Вести.Ru, photoblog.msnbc.msn.com, ABC 33/40, Apollo

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: