Mazā Jugla appludinājusi veselu ciemu (Video)

Upes turpina savus pavasara patvaļīgos ceļus, kā spalviņas aizskalojot cilvēku sanestos smilšu maisus, līdzi paņemot arī dārza mēbeles un pat automašīnas. Mazā Jugla līdz nepazīšanai pārvērtusi veselu ciematu.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Patlaban applūdušas visas Vidzemes un Latgales mazo upju palienas, un arī Gaujā un Daugavā ūdens līmenis turpina celties, ziņu aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi.

Daugavas Baltkrievijas teritorijā ūdens līmenis cēlies par 79-135 centimetriem, vienlaikus ledus iešana esot reta, un pašlaik Daugava Latvijas teritorijā ir gandrīz brīva no ledus, taču nelieli tā sanesumi saglabājušies pie Pļaviņām. Posmā no Piedrujas līdz Vaikuļāniem Daugavas ūdens līmenis kāpis par 51-66 centimetriem.

Daugavā pie Vaikuļāniem palieņu applūšanas līmenis pārsniegts par 50 centimetriem. Savukārt Jersikā līdz tā sasniegšanai pietrūkst 40 centimetri, kamēr Daugavā kopumā līdz palieņu applūšanas līmenim pietrūkst pusmetrs.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere, šorīt Salaspils pagasta dārzkopības korporatīvā “Avotiņi” no applūdušā teritorijā esošām divām mājām evakuēti četri cilvēki. Tuvākās apkārtnes iedzīvotāju situācija esot apzināta, taču palīdzība nav bijusi nepieciešama.

Gaujas ūdens augstumam palielinoties no augšteces, Valmieras teritorijā līdz palieņu applūšanas līmenim pietrūkstot tikai deviņi centimetri. Arī Carnikavā pēdējā diennaktī Gaujas ūdens līmenis kāpis par 15 centimetriem.

Ārkārtīgi augsts ūdens līmenis saglabājies arī Lielajā Juglā, kur pie Zaķiem tas sasniedzis 2,5 metrus virs palieņu applūšanas līmeņa.

Savukārt Lielupē kritiskie applūšanas līmeņi nav sasniegti, un faktiski visās Kurzemes upēs ūdens līmenis samazinās.

Ziņu avots: LTV Ziņu dienests, Leta

One Response to Mazā Jugla appludinājusi veselu ciemu (Video)

  1. Atbalsojums: Рост уровня воды в Даугаве — до 48 см в сутки « Фактор Времени

%d bloggers like this: