Zemestrīce Japānas piekrastē ar magnitūdu 7,1 balles; cunami trauksme atcelta; problēmas jau citā AES (Video)

Zemestrīce notikusi plkst.23.32 pēc vietējā laika (plkst.17.32 pēc Latvijas laika) 66 kilometrus uz austrumiem no Sendai pilsētas un tās spēks bija 7,1 balle, ziņo ASV Ģeoloģiskais dienests (USGS). Sākotnēji seismologi pazemes grūdiena spēku bija novērtējuši ar 7,4 ballēm. Zemestrīces epicentrs atradies 49 kilometru dziļumā, norāda USGS seismologi.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Japānas meteoroloģiskais birojs izsludināja cunami trauksmi Klusā okeāna piekrastē, brīdinot, ka krastu var sasniegt divus metrus augsti viļņi. Pēc nedaudz vairāk nekā stundas birojs trauksmi atsauca. Savukārt Havaju salās bāzētais Klusā okeāna cunami centrs paziņoja – nav gaidāms, ka varētu izraisīties okeāna mēroga cunami.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Kaut arī epicentrs atradās 333 kilometru attālumā no Tokijas, arī Japānas galvaspilsētā ēkas sašūpojušās. “Lūdzu, nekautrējieties doties uz augstākiem apvidiem, nemēģiniet tuvoties krasta līnijai. Nemēģiniet pārbaudīt krasta līnijas situāciju,” vairākkārt mudināja raidsabiedrība NHK. Pēc visa spriežot, ieteikums netuvoties krastam pamatā domāts zvejniekiem, kas satraukušies par savām laivām.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Tiek ziņots, ka Okinavā atomelektrostacijā (AES), kura pieder TEPCO, atslēgusies energopadeve, kas skārusi divus no trijiem ģeneratoriem. Par atomdrošību atbildīgie dienesti ziņo, ka radiācijas līmenis ir stabils.

Japāna vēl nav atguvusies pēc 11.marta deviņas balles spēcīgās zemestrīces, kas izraisīja postošu cunami. Dabas katastrofā bojāgājušo oficiālais skaits sasniedzis 12 608 cilvēkus, bet 15 073 joprojām tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Ziņu avots: TVNET, Apollo, Vesti.ru, RussiaToday, Фактор Времени

Komentēšana ir slēgta.