Videoapskats 12.03.2011: Zemestrīces sekas Japānā – Sprādzienā Japānas AES vairāki ievainotie. Radioaktivitāte pieaug 20 reižu. Cunami vilnis Klusajā okeānā

Japānas zemestrīces bojātajā atomelektrostacijā (AES), par kuru bija bažas, ka tajā notiek reaktora kušana, sestdien noticis sprādziens, ievainojot vairākus darbiniekus, un radioaktivitātes līmenis stacijas apkārtnē pieaudzis 20 reižu, vēstīja Japānas plašsaziņas līdzekļi. Pēc eksplozijas no Fukusimas 1.AES pacēlās dūmi.
Šī lapa vairs nav pieejama.

Iepriekš Japānas mediji vēstīja, ka Japānā notikušās spēcīgās zemestrīces skartajā Fukusimas 1.atomelektrostacijā (AES), iespējams, notiek kodolreaktora kušana. Japānas kodoldrošības komisijas pārstāvis uzsvēris, ka gadījumā, ja reaktora kušanas dēļ notiks radiācijas noplūde, tās skartā teritorija būs ne lielāka kā desmit kilometru rādiusā ap reaktoru. No šīs zonas jau ir evakuēta lielākā daļa iedzīvotāju, un evakuācija turpinās.

Reaktora kodoldegvielas stieņu daļas sestdien īslaicīgi nonākušas saskarē ar gaisu pēc tam, kad iztvaikošanas dēļ krities dzesēšanas ūdens līmenis, un ūdens reaktorā tiek sūknēts no ugunsdzēšanas mašīnas, ziņo “Jiji”. Nepieciešamais ūdens līmenis atjaunots, uzsvērusi AES operatorkompānija “Tokyo Electric Power Company” (TEPCO). TEPCO pārstāvis aģentūrai AFP pauda cerību, ka reaktora kušana un plaisu veidošanās tajā tomēr nenotiek.

Japānas mediji, atsaucoties uz kodoldrošības komisiju, ziņoja, ka Fukusimas 1. AES tuvumā ir konstatēts radioaktīvais cēzijs, un ka kušana varētu būt notikusi metāla caurulēs, kurās atrodas urāns, kas tiek izmantots kā kodoldegviela. Desmit kilometru rādiusā ap AES evakuēti 45 000 iedzīvotāju. Tūkstošiem cilvēku evakuēti arī no Fukusimas 2.AES apkārtnes. Arī Fukusimas 2.AES dzesēšanas sistēma zemestrīcē tika bojāta. Fukusimas atomelektrostacijas atrodas Honsju salā, aptuveni 250 kilometru uz ziemeļaustrumiem no galvaspilsētas Tokijas.
Šī lapa vairs nav pieejama.

Cunami vilnis sasniedzis Jaunzēlandi, Kanādu un Meksiku

Šī lapa vairs nav pieejama.

Pēc postošās zemestrīces un cunami, kas piektdien skāra Japānu, bojāgājušo skaits sasniedzis vismaz 703 cilvēkus, liecina aģentūras AFP apkopotie Nacionālās policijas pārvaldes un prefektūru policijas nodaļu apkopotie dati. Japānas valdība paudusi bažas, ka upuru skaits pārsniegs tūkstoti.

Nacionālās policijas pārvalde sestdienas pēcpusdienā, aptuveni 24 stundas pēc 8,9 balles stiprās zemestrīces, paziņoja, ka apstiprināti 503 nāves gadījumi, bet bez vēsts pazudušas 740 personas. Vēl 1040 cilvēki dabas katastrofā guvuši ievainojumus.

Šajā statistikā nav iekļautas ziņas par 200 līdz 300 cilvēku mirstīgajām atliekām, par kuru uziešanu Sendai pludmalē piektdien paziņoja vietējā policijas pārvalde. Tajā pašā laikā Aizsardzības ministrija ziņo, ka Minasomā, kas atrodas Fukušimas prefektūrā, sagruvušas aptuveni 1800 ēkas, kamēr Sendai 1200 mājām pārvēlies cunami vilnis.

Tūkstošiem ēku sagrauts arī virknē citu piekrastes pilsētu, tostarp Ofunato, kur jau saskaņā ar piektdienas datiem, cunami bija aizskalojis 300 mājas. Katastrofas zonā 5,6 miljoni mājsaimniecību sestdien joprojām bija bez elektroenerģijas piegādes.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Zemestrīci Japānā varēja izsaukt mēness pietuvošanās zemei jeb mēness perigejs . Skat. Ko mums gaidīt no Mēness pietuvošanās Zemei? (Video)

Ziņu avots: Vesti.ru, Delfi.lv, National Oceanic and Atmospheric Administration, Leta

2 Responses to Videoapskats 12.03.2011: Zemestrīces sekas Japānā – Sprādzienā Japānas AES vairāki ievainotie. Radioaktivitāte pieaug 20 reižu. Cunami vilnis Klusajā okeānā

  1. Arno says:

    Zemestrīci Japānā bija pareģojusi filma – banāla pseidoziņas piemērs, lai neteiktu skarbāk.

%d bloggers like this: