Milzīgu zemestrīču sērija pie Japānas krastiem. Stiprākā – M 8.9 balles!!! (Video, tiešsaistes karte)

Japānas piekrasti piektdien satricinājusi 8,8-8,9 balles (pēc dažādiem avotiem) spēcīga zemestrīce, galvaspilsētā Tokijā spēcīgi sašūpojot ēkas, kuras cilvēki steigšus pametuši. No Klusā okeāna puses pēc drīz pēc tam sekojis cunami, kas pēc pašreizējām ziņām nav bijis tik postošs kā 2004.gada Āzijā notikušais. ASV Ģeoloģiskais dienests (USGS) sākotnēji bija aplēsis, ka zemestrīce bijusi 7,9 balles spēcīga, taču vēlāk savus datu koriģējis.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Zemestrīces epicentrs atradies 24 kilometrus dziļumā 373 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Tokijas. Japānas galvaspilsētā Tokijā ir dzirdamas ātrās palīdzības sirēnu skaņas. Mobilo un fiksēto telefonu sakari ir paralizēti. Pēc pazemes grūdiena redzams paceļamies milzīgs dūmu stabs virs Tokijas ostas. Tokijā izcēlušies vismaz seši ugunsgrēki, apturēta metro darbība, cunami applūdinājis Tokijas Disnejlendas autostāvvietu. Tiek ziņots par daudziem ievainotajiem Mijagi prefektūrā, tomēr ziņu par bojāgājušajiem pagaidām nav. Tokijā kādā skolā absolvēšanas ceremonijas laikā iebrucis jumts, cietuši daudzi cilvēki.

Tiešsaistes zemestrīču karte

Japānas Klusā okeāna piekrasti jau skāris cunami, ostas pilsētā Ivates prefektūrā krastā izmetot kuģus un aizskalojot krasta tuvumā esošās automašīnas. Cunami skāris Ivates un Mijagi prefektūras, kur viļņa augstums sasniedzis attiecīgi 4,2 un 3,3 metrus. Taču kā vēsta telekanāls NHK, daudzviet cunami augstums pārsniedzis desmit metrus un telekanāla demonstrētajos kadros redzami plaši plūdi.

Klusā okeāna cunami brīdinājuma centrs paziņojis par cunami draudiem arī Krievijai un Marianas salām. “Šāda mēroga zemestrīcei ir potenciāls radīt destruktīvu cunami, kas var skart piekrasti dažu minūšu laikā epicentra tuvumā un tālākus krastus vairāku stundu laikā,” teikts centra paziņojumā. Zemākas pakāpes brīdinājumu centrs arī noteicis Guamai, Taivānai, Filipīnām, Māršala salām, Indonēzijai, Papua-Jaungvinejai, Nauru, Mikronēzijai un Havaju salām.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Japānu pēdējās dienas satricinājuši vairāki spēcīgi pazemes grūdieni – ceturtdien tika reģistrētas vairākas virs sešas balles spēcīgas zemestrīces, bet trešdienas rītā piekrastē notika 7,2 balles spēcīga zemestrīces, kas sašūpoja ēkas Tokijā un izraisīja arī nelielu cunami. 20% no pasaules spēcīgajām zemestrīcēm notiek Japānā, kas atrodas tektoniski aktīvā zonā, taču augsto būvniecības standartu, regulāro mācību un modernās cunami brīdināšanas sistēmas dēļ upuru skaits parasti ir minimāls.

Šī lapa vairs nav pieejama.
Šī lapa vairs nav pieejama.
Šī lapa vairs nav pieejama.
Šī lapa vairs nav pieejama.
Šī lapa vairs nav pieejama.

Latest Earthquakes M5.0+ in the World – Past 7 days

Cunami brīdinājuma bojas – National Data Buoy Center

Ziņu avots: USGS, Associated Press, Leta, YouTube, RussiaToday, Al Jazeera English, ustream.tv

2 Responses to Milzīgu zemestrīču sērija pie Japānas krastiem. Stiprākā – M 8.9 balles!!! (Video, tiešsaistes karte)

  1. Ilze says:

    pinīgs čau!

  2. Anonīms says:

    parak zel visus cilvekus bet ja ta paskatities uz dazam video visi vienkarsi staiga man butu loti baili ja uz mani uzlektu 10 m vilnis

%d bloggers like this: