Bulusana vulkāna izvirdums pārvērš dienu tumšā naktī (Video)

Šī lapa vairs nav pieejama.
Glābjoties no vulkāna izvirduma, pirmdien savas mājas pametuši ap dieviem tūkstošiem filipīniešu, ziņo iedzīvotāji. 1559 metrus augstā Bulusana vulkāna izvirdums uz aptuveni 20 minūtēm pārvēta dienu tumšā naktī, izmetot gaisā ievērojamu pelnu mākoni, AFP pavēstīja reģionālais armijas pārstāvis.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Viņš paskaidroja, ka vulkāna izvirdums radījis spēcīgu pelnu lietu un redzamība bijusi nulles līmenī. Vulkanologs Ramils Vakuilars intervijā AFP piebilda, ka divus līdz 2,5 kilometrus augsto pelnu stabu pavadījusi dārdoņa.

Šī lapa vairs nav pieejama.

No trim reģiona ciematiem evakuēti aptuveni 2000 iedzīvotāju, valdībai aizliedzot cilvēkiem tuvoties krāterim četru kilometru robežās, pavēstīja vietējās armijas pulkvežleitnants. Pēc pelnu saelpošanās ārstēšana piemērota 38 vidusskolēniem, viņš piebilda. Vulkāniskie pelni var izraisīt deguna, rīkles, acu vai ādas iekaisumu, bet ilgstoša to elpošana var radīt plaušu slimības, ziņoja Veselības ministrija.

Filipīnu vulkanoloģijas un seismoloģijas institūta vadītājs Renato Solidums valsts televīzijā paziņoja, ka arī lidmašīnām vajadzētu izvairīties no lidojumiem pāri vulkāna gaisa telpai, jo pelni var traucēt dzinēju darbību. Tomēr galvenokārt lauksaimniecībā nodarbinātais reģions avioindustrijā netiek plaši izmantots.

Bulusans ir viens no 23 aktīvajiem vulkāniem Filipīnās, kas atrodas ģeoloģiski aktīvajā Klusā okeāna uguns joslā. Bulusans atrodas 360 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Manilas, un pēdējo reizi izvirdumi tajā notika 2006.gadā, laika posmā no marta līdz jūnijam.

Pelnus gaisā Bulusans izmeta arī pērnā gada novembrī, spiežot evakuēt simtiem cilvēku, tomēr vēlāk vulkanologi secināja, ka tas nav bijis izvirdums. Toreiz eksplodēja un saskarsmē ar lietu izvirda tikai krātera virspusē esošie sakarsušie pelni.

Ziņu avots: Leta, La Repubblica, YouTube

Komentēšana ir slēgta.