Orkāns no Ziemeļjūras virzās uz Latviju (Radars) – papildināts

Otrdienas pēcpusdienā dienvidrietumu vēju Latvijā nomaina rietumu, ziemeļrietumu vējš, un tas no jauna pastiprinās. Tuvāko trīs stundu laikā Rīgā ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 25-27 metriem sekundē (m/s) jeb sasniegs vētras spēku, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Pēcpusdienā, sākot no jūras piekrastes, vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem un atkal pieņemsies spēkā – vēja brāzmu stiprums jūras piekrastē atkal sasniegs 25-28 m/s, līča piekrastē, kā arī vietām iekšzemes reģionos 20-24 m/s. Arī Rīgā priekšpusdienā vēja brāzmas sasniedza 15-19 m/s, bet pēcpusdienā, vējam iegriežoties no ziemeļrietumiem, tās vēl vairāk pastiprināsies un sasniegs vētras spēku. Naktī, ciklonam “Nicolas” atkāpjoties uz Krieviju, vēja brāzmas mazināsies, tomēr rīt pēcpusdienā ziemeļrietumu vējš teritorijas lielākajā daļā brāzmās sasniegs 15-18 m/s, bet piekrastes rajonos 20-24 m/s.

Kurzemē tūkstošiem mājsaimniecību palikušas bez elektrības

Pirmdienas vakarā Ziemeļjūrā sākusies vētra, kas pāraugusi orkānā, liecina Norvēģijas Meteoroloģijas institūta informācija. Aizvadītajā naktī Ziemeļjūrā fiksētas 40 metrus sekundē spēcīgas vēja brāzmas, un orkāna stipruma vējš – 33 m/s, fiksēts arī Dānijas centrālajā daļā. Otrdienas rītā vētras spēcīgākā daļa atrodas virs Baltijas jūras centrālās daļas un Zviedrijas dienvidiem. Tur vēja brāzmas sasniedz 25-30 m/s.

Liepājas ostā otrdienas rītā ap plkst.7.30 vējš brāzmās sasniedzis 27 metrus sekundē un kuģu kustība nenotiek, pavēstīja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe. Ūdens līmenis ostā paaugstinājies par 72 centimetriem. Viņa norādīja, ka spēcīgas vēja brāzmas saglabāsies arī dienas garuma, bet mainīsies vēja virziens no dienvidrietumiem uz ziemeļrietumiem. Citviet Kurzemē vējš brāzmās 17-23 m/s, bet pārējā valstī vējš ir lēnāks.

Iedzīvotāji no vairākām apdzīvotām vietām Kurzemē un Zemgalē ziņo par traucējumiem elektroapgādē. “Latvenergo” Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis informēja, ka energoapgādes traucējumi galvenokārt novēroti ap Saldu, Liepāju un Kuldīgu. Kopumā tie ir vairāki tūkstoši klientu, kuriem traucēta elektroapgāde, taču tā nekādā gadījumā neesot masveida parādība, ko varētu salīdzināt ar situāciju janvārī. “Latvenergo” pārstāvis gan norāda, ka šie traucējumi nav nekas tāds, kas liecinātu par dabas parādību radītiem nenovēršamiem bojājumiem, tā ir parasta situācija pēc spēcīga vēja, un bojājumi tuvākajā laikā tikšot novērsti.

Spēcīgais vējš izraisīs ūdens līmeņa celšanos piekrastē un dažu upju grīvās. Daugavā pie Rīgas ūdens līmenis varētu celties par nepilnu metru, prognozē Zviedrijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūts, taču līdz palieņu applūšanai pietrūks vairāk nekā pusmetrs.

Eiropas valstu meteoroloģisko brīdinājumu sistēmas “Meteoalarm” informācija liecina, ka Vācijas ziemeļos sinoptiķi prognozē līdz 32 metriem sekundē spēcīgas vēja brāzmas, bet vietām Dānijā vējš var sasniegt orkāna spēku.

Ziņu avots: Delfi.lv, Weather Underground, TVNET

2 Responses to Orkāns no Ziemeļjūras virzās uz Latviju (Radars) – papildināts

 1. ronis says:

  “…fiksētas 40 metrus sekundē spēcīgas vēja brāzmas, un orkāna stipruma vējš – 33 m/s…”
  Rakstam pievienotajā attēlā redzamā informācija + kartes leģenta lieciena, ka vēja stiprums ir ne lielāks kā 16-17 m/s. Centrs ir knapi oranžs…

 2. Neesmu speciālists 🙂 …tas bija rakstīts Delfos un TVNET, sākuma avots BNS

  Mēdiju aizstāvībai:
  1) Radars rāda ar intervālu 3h
  2) Radars nerāda vēja ātrumu uz ūdeņiem, kur pēc loģikas ir vislielākais vēja ātrums
  3) Droši vien radars rāda vidējās vērtības konkrētajā momentā

  + mēdijiem arī vajag reitingus, tapēc vētras jāsauc par orkāniem, lai izklausās baisāk! 😀

%d bloggers like this: