WikiLeaks: ASV plānojusi represijas pret valstīm, kas pretojas ĢMO (Video)

Šī lapa vairs nav pieejama.

ASV diplomātu sarakstē atklājies, ka vēstniecības iesaka izstrādāt sarakstu un iespējamās ekonomiskās represijas pret tām Eiropas savienības (ES) valstīm, kurām ir visvairāk iebildumu pret ģenētiski modificēto (ĢM) kultūru audzēšanu, atsaucoties uz WikiLeaks publicēto informāciju, raksta “The Guardian”.

Grib recesijas

Publiskotā informācija liecina, ka ASV vēstniecība Parīzē iesaka Vašingtonai sākt militāra stila tirdzniecības karu pret jebkuru ES valsti, kura ir pret ĢM kultūru audzēšanu. WikiLeaks atklājis bijušā ASV prezidenta Džordža Buša drauga un biznesa partnera ASV vēstnieka Francijā Kreiga Stepltona izteikto vilšanos, ka Francija kavē ĢM kultūru izplatību Eiropā, un lūgumu Vašingtonai sodīt ES un it īpaši valstis, kuras neatbalsta ĢM kultūru audzēšanu.

“Valstu grupa Parīzē ierosina izveidot atriebības mērķu sarakstu, kas sodītu visu Eiropas Savienību, jo tā ir kolektīva atbildība. Bet uzdevums ir pievērsties galvenajiem vainīgajiem. Vainīgo saraksts saucams par vairāk nekā ļaunu, un tam jābūt nemainīgam ilgtermiņā, jo ātra uzvara nav gaidāma. Atriebība pierādīs, ka līdzšinējais ceļš kaitē Eiropas interesēm un varētu palīdzēt stiprināt Eiropas probiotehnoloģisko virzienu,” uzsvēris diplomāts.

WikiLeaks atklāj, ka viena no prioritātēm, par ko ASV diplomātiem „jāziņo”, ir „valdības akcepts ģenētiski modificētai pārtikai un ģenētiski modificētu augu izplatīšanai”.

ASV spiež uz pāvesta padomdevējiem

Daudzi katoļu bīskapi ir kategoriski pret pretrunīgi vērtētajām ĢM kultūrām,  tāpēc ASV piemērojusi īpašu spiedienu uz pāvesta padomdevējiem

Ziņojumi no ASV vēstniecības Vatikānā liecina: ASV uzskata, ka pāvests pēc ilgstošas lobēšanas kopumā atbalsta ĢM kultūras, taču pauž nožēlu, ka viņš tām vēl nav izteicis atbalstu. Tomēr Vatikānā ASV vēstniecības šajā jautājumā piedzīvojušas neveiksmi, liecina ziņojumi.

Strādā ĢM ražotāju labā

Ziņojumi liecina, ka ASV diplomāti  strādā tieši uz ĢM uzņēmumiem, piemēram, Monsanto. Publikācijas arī liecina, ka, piemēram, Spānija un ASV ir cieši sadarbojušās, lai pārliecinātu ES par ne tik stingriem biotehnoloģijas likumiem. Vienā ziņojumā, Madridē vēstniecība raksta: “Ja Spānija kritīs, citur Eiropā tai sekos.”

Ziņu avots: TVNET, Liarpoliticians

Komentēšana ir slēgta.