Katastrofālais 2010 gads (Video)

Šī lapa vairs nav pieejama.

Aizvadītajā gadā dabas katastrofas nesušas zaudējumus 130 miljardu dolāru (63,57 miljardu latu) apmērā, visā pasaulē laupot dzīvību aptuveni 295 000 cilvēku, pirmdien paziņoja Vācijas pārapdrošināšanas kompānija “Munich Re”. “Ar laikapstākļiem saistītu dabas katastrofu lielais skaits un gaisa temperatūra gan globālā mērogā, gan dažādos pasaules reģionos liecina par klimata izmaiņu pieaugumu,” spriež eksperti. 2010.gadā reģistrētas 950 dabas katastrofas, kas to padara par otru postošāko pēc 1980.gada. Pēdējo desmit gadu laikā vidējais dabas katastrofu skaits gadā bijis 785. “2010.gads atklāja lielākos riskus, ar ko mēs esam spiesti saskarties. Bija daudzas spēcīgas zemestrīces. Arī viesuļvētru sezona neaizritēja bez incidentiem,” norāda kompānijas izpilddirektors Torstens Jevoreks.

Lasīt vairāk:

Viskatastrofālākā dabas stihija cilvēku upuru izteiksmē pērn bija zemestrīce Haiti, kas laupīja 222 570 cilvēku dzīvības. Vēl ap 56 000 cilvēku gāja bojā karstuma vilnī un mežu ugunsgrēkos, kas vasarā bija pārņēmuši Krieviju. Tikmēr, runājot par ekonomiskajām izmaksām, apdrošinātie zaudējumi pēc pērnā gada dabas katastrofām sasnieguši 37 miljardus dolāru.

Un, lai gan Haiti zemestrīce uzskatāma par katastrofisku attiecībā uz bojāgājušo cilvēku skaitu, apdrošināšanas nozarei tā izmaksājusi salīdzinoši maz, skaidro eksperti. Turpretī zemestrīce Čīlē aptuveni mēnesi vēlāk kļuva par naudas izteiksmē dārgāko dabas katastrofu pagājušajā gadā, radot zaudējumus 30 miljardu dolāru apmērā, bet apdrošināto zaudējumu apmērs sasniedza astoņus miljardus dolāru.

Video avots: Vesti.ru, Leta

 

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: