Klimata kaprīzes Rietumeiropā

Kamēr Arktikā kustošā ledus dēļ Krievija gatavojas evakuēt savu arktisko izpētes staciju “North Pole 40”, tikmēr Rietumeiropu pārņēmis neparasti auksts laiks. Bet pie šī fakta pseidozinātnieki šoreiz nevar vainot Sauli un “draudošo” mazo Ledus laikmetu, jo pēdējos mēnešos Saules aktivitāte atkal ir pastiprinājusies…

Францию, Германию и Швейцарию завалило снегомMaijam neraksturīgi liels aukstums aptvēris Eiropas rietumu un centrālo daļu, piektdienas rītā augstākajos Alpu kalnos reģistrēts sals līdz -17 grādiem.

Gan vietām Alpu reģionā, gan Lielbritānijā, Beļģijā, Nīderlandē un Vācijā, kā arī vismaz 15 vietās Francijā pārspēts 24.maija aukstuma rekords.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

Kalnu apgabalos vietām snieg, Alpos pat stipri – Itālijas ziemeļaustrumos šajās dienās gaidāms pusmetrs jauna sniega. Stipra snigšana skārusi arī dažus Austrijas apgabalus, kur sinoptiķi brīdina, ka zem sniega svara var lūzt koki, bloķējot ceļus un dzelzceļa līnijas un pārtraucot elektroapgādi.

Brīdinājums par snigšanu piektdien izsludināts arī vietām Francijā, Vācijā, Šveicē, Slovēnijā un Spānijas ziemeļos.

Lielbritānijas meteoroloģijas dienests «Met Office» paziņojis, ka šā gada pavasaris Apvienotajā Karalistē ir aukstākais kopš 1979.gada.

Kompānija «Weather Services International» 22.maijā publicēja jaunāko sezonālo prognozi, kurā teikts, ka Britu salās un daudzviet citviet Rietumeiropā gaidāma kārtējā vēsā un mitrā vasara, savukārt Austrumeiropā, jo īpaši Krievijā, atkal gaidāma karsta vasara. Šāds laikapstākļu sadalījums dominējis kopš 2007.gada vasaras.

Atcerēsimies, ka tieši 2007.gada vasarā tika reģistrēts visu laiku mazākais ledus daudzums Arktikā, bet draudošais rekords par 18% tika pārspēts 2012 gada vasaras nogalē… 

Pasaules temperatūru anomālijas pēdējā mēneša laikā

wrld30

Francijas meteoroloģiskais centrs piektdien paziņoja, ka vēsais laiks, kas valda lielākajā daļā Rietumeiropas, turpināsies arī jūnijā…

Apollo.lv, Первый каналmeteomodel.pleuronewsru

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: