Vulkānu aktivitāte septembrī (Video)

Netālu no kādas tūristu iecienītas atpūtas vietas Gvatemalā ceturtdien, 13.septembrī, izvirdis Fuego vulkāns, izsviežot pelnu mākoņus gandrīz triju kilometru augstumā. No vulkāna plūst lava, tādēļ steigšus evakuēti vairāk nekā 33 000 tuvākās apkārtnes iedzīvotāju un tūristu.

Evakuēti iedzīvotāji no 17 ciemiem, kas atrodas vulkāna Fuego apkārtnē. Pats vulkāns atrodas aptuveni 16 kilometrus uz dienvidrietumiem no Antigvas pilsētas, kur dzīvo apmēram 45 000 cilvēku. Paredzams, ka izvirdums ilgs vismaz 12 stundas.

Vulkāna apkārtnē izziņota sarkanā trauksme, kas ir pats augstākais iespējamais trauksmes līmenis.

Trešdien 12.septembrī. Daudzās zemestrīces Kalifornijas štatā ASV Saltona jūras tuvumā ASV (sālsezers Kalifornijas štatā, atrodas Sanandreasa lūzuma vietā), saasinājusi ģeologu uzmanību uz to ka šajā reģionā iespējams vulkāna izvirdums. Pēdējās dienās no ezera paceļās gāzu izgarojumi ar spēcīgu smaku un ezerā sākušas nobeigties zivis.

Ģeologi jau pirms gada brīdināja ka šajā reģionā iespējams vulkāna izvirdums.

Otradien 11.septembrī īpaši spēcīgi izvirda patstāvīgi aktīvais Japānas salas Kyushu vulkāns Sakurijama. Pelnu mākoņa augstums sasniedza līdz 4.5 kilometru augstumu. Spēcīgi izvirdumi turpinājās arī nākošajās dienās.

Sestdien, 8.septembrī, Nikaragvā ar trīs skaļiem sprādzieniem Sankristobala vulkāns sācis izvirst milzu pelnu mākoņus. No tuvākās apkārtnes evakuēti aptuveni 3 000 cilvēku.

Nikaragvas Ģeoloģijas institūts informē, ka vēl svētdien, 9.septembrī, esot bijuši dzirdami sporādiski sprādzieni un pelnu stabi no vulkāna pacēlušies 1 500 līdz 5 000 metru augstumā.

Jāatzīmē, ka sestdien vulkāna izvirstie pelni pacēlušies pat 50 kilometru augstumā.

1 740 metrus augstais Sankristobala vulkāns ir aktīvs kopš 1520.gada.

Un kur tad bez viena no pasaules bīstamākā vulkāna – Krakatau, jeb kas no tā palicis Anak Krakatau (Krakatau dēls), izvirduma 3.septembrī Indonēzijā.

BNN,  HitsVideosTube, Vesti.ru

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: