Lietavu dēļ Japānā gatavojas evakuēt 400 tūkstošus cilvēku (Video)

Trešo dienu nerimstošo lietavu dēļ Japānas dienvidrietumos likts evakuēties aptuveni 400 000 iedzīvotāju, ziņo amatpersonas un mediji.

Japānas Meteoroloģijas aģentūra brīdina, ka Kjusju salā gaidāmi jauni zemes nogruvumi un plūdi, jo sestdienas rītā nokrišņu daudzums sasniedzis 11 centimetrus stundā.

Rīkojums pamest savas mājas dots aptuveni 260 000 cilvēku Kjusju ziemeļos, kur no krastiem iziet arvien vairāk upju, ziņo raidorganizācija NHK un aģentūra “Jiji Press”. Vēl teju 140 000 cilvēku ieteikts atstāt savas mājas, lai izvairītos no iespējamas nelaimes.

Stihija laupījusi dzīvību jau vismaz 29 cilvēkiem, vēl deviņi pazuduši bez vēsts. Televīzijā demonstrētajos kadros redzamas dubļainas ar visādām atlūzām pilnas straumes un applūdušas mājas.

Fukuokas prefektūrā vien likts evakuēties 78 600 cilvēku, kur daudzviet no krastiem izgājušas upes un notikuši vairāk nekā 180 zemes nogruvumi. Nodarīti postījumi 820 māju un aizskaloti trīs tilti.

Kā ziņo amatpersonas, ceturtdien atnākusī atmosfēras fronte ir atnesusi bezprecedenta nokrišņu daudzumu. Aso pilsētā 72 stundu laikā nolijuši vairāk nekā 75 centimetri nokrišņu.

Leta, euronews

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: