…un uzliesmojumi turpinās (Video)

10.marta vakarā plkst. 19:44 pēc (Latvijas laika) uz Saules reģistrēts M8.4 kategorijas uzliesmojums un uzliesmojuma vaininieks bija, mums jau pazīstamais, Saules plankums AR1429.

Šis uzliesmojums gandrīz ar “vienu kāju” ir ekstremālajā X klasē un uzliesmojuma virziens bija vērsts tieši pret Zemi, tādēļ arī tas ir uzmanības vērts.

Zinātnieki prognozē ka uzliesmojuma sekas sāksim manīt no 12.marta plkst. 18 (plus-mīnus 7 stundas), ziņo SpaceWeather.com.

Bet tikmēr sagaidāms, ka šodien manīsim 9.marta M6.3 kategorijas uzliesmojuma sekas (Skat. Sekos aizvien jauni Saules uzliesmojumi… (Mēdiju versija ar bildītēm un video)). Zinātnieki ar 50% varbūtību prognozē, ka magnētiskās vētras būs stipras ar labu ziemeļblāzmu redzamību.

Lai arī šobrīd izskatās ka visā Latvijā ir apmācies (Skat. Latvija online), meteorologi prognozē, ka šodien Latvijas rietumu un centrālajos rajonos daļēji skaidrosies. Tā ka pastāv maza cerība Latvijā varbūt tomēr ieraudzīt ziemeļblāzmas.

NOAA, , NASA, LVĢMC, SpaceWeather.com

P.S. Papildus informāciju var atrast sadaļās:

Saules aktivitātes un Zemes magnetosfēras monitoringi un prognozes
Debesu vērotājiem – Eiropas debesu tiešsaistes kameras un magnetometri

Bet ne tikai uz Saules var novērot uzliesmojumus. 8.martā televīzijas tiešraides laikā ASV pilsētā Fēniksā nofilmēts savāds spožas gaismas uzliesmojums, kura izcelsmes avots līdz šim vel nav atrasts.

One Response to …un uzliesmojumi turpinās (Video)

  1. Atbalsojums: Ziemeļblāzmu trauksme! (Foto) « Citāda Pasaule

%d bloggers like this: