Klimats: Samazinās mākoņu augstums atmosfērā (Grafiskā informācija)

Pēdējos gados ievērojami samazinājies mākoņu augstums, pie tādiem secinājumiem nonākuši Oklendas universitātes zinātnieki, pamatojoties uz pētījumu, kas tika veikts no 2000.gada marta līdz 2010.gada februārim ar ASV Nacionālās aeronautikas administrācijas pavadoņa «Terra» palīdzību.

Ja arī nākotnē pētījumi liecinās par to, ka visā pasaulē samazinās mākoņu augstums, tad tas var ievērojami ietekmēt klimata pārmaiņas, pārliecināti zinātnieki.

Ar mākslīgā pavadoņa «Terra» palīdzību iegūtie dati liecina, ka jaunās tūkstošgades pirmo desmit gadu laikā mākoņu segas augstums samazinājies vidēji par vienu procentu, kas līdzvērtīgs 30 līdz 40 metriem.

https://i0.wp.com/climate.nasa.gov/images/gettinglower_2_560px.jpg
Mākoņu segas augstums samazinājies vidēji par 30 līdz 40 metriem @ University of Auckland/NASA JPL-Caltech

Pagaidām zinātniekiem nav izdevies noskaidrot, kāpēc mākoņi kļūst aizvien zemāki. «Mēs nezinām iemeslu, kādēļ tā notiek,» stāsta meteorologs Rodžers Deiviss no Oklendas universitātes Jaunzēlandē, norādāt, ka tas visticamāk ir saistīts ar izmaiņām gaisa cirkulācijā, patiecoties kurai lielā augstumā veidojas mākoņi.

Zinātnieki apgalvo, ka mākoņu veidošanās salīdzinoši zemu var veicināt planētas virsmas atdzišanu, aizkavējot globālo sasilšanu. Ļoti iespējams, ka šādi zeme pati saviem spēkiem regulē klimatu.

Apollo, NASA

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: