Bargā ziema Eiropā (Video, Foto)

Sestdienas rītā vairākās novērojumu stacijās pārspēts 4.februāra minimālās gaisa temperatūras rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotie dati.

Eiropā sestdien pārpēti pāris simti 4.februāra aukstuma rekordu. Visvairāk jaunu aukstuma rekordu sestdienas rītā reģistrēts Eiropas centrālajā un rietumu daļā, kur atsevišķās vietās konstatēta visu laiku zemākā gaisa temperatūra. Pat vietām Francijā gaiss atdzisa līdz -20 grādiem, savukārt Anglijā temperatūra pazeminājās līdz -11 grādiem.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Kalnu apgabalos Centrāleiropā sals pārsniedza 25 grādus, dažviet Alpos gaisa temperatūra noslīdēja zem -30 grādiem.

Šveice @ Новости в фотографиях

Zemākā gaisa temperatūra Eiropā reģistrēta Zviedrijas ziemeļu daļā, kur sals sastiprinājās līdz pat 43 grādiem, 40 grādu sals fiksēts arī Somijā pie Krievijas robežas.

Bargais sals, kas turpinās Eiropā prasījis jau vairāk nekā 250 cilvēku dzīvības.

Vislielākais nosalušo skaits ir Ukrainā, kur no pārmērīgas ķermeņa atdzišanas miruši jau 122 cilvēki. No tiem 12 cilvēki miruši slimnīcās, 32 – savās mājās, bet 78 atrasti bez dzīvības uz ielas. Valstī izveidotas vairāk nekā 3000 patversmes, lai nodrošinātu cilvēkus ar nepieciešamo siltumu un pārtiku.

Lai gan sestdien tiek solīts nedaudz siltāks laiks nekā iepriekšējās dienās, gaisa temperatūra nepacelsies augstāk par mīnus 22 grādiem pēc Celsija. Salam dažviet kontinentā sasniedzot mīnus 38,1 grādu pēc Celsija, slēgtas vairākas lidostas, kavējas arī tie lidojumi, kas nav atcelti, traucēta dzelzceļa satiksme un uz aizputinātajiem lielceļiem radušies sastrēgumi.

Pirmo reizi 35 gadu laikā aizsalusi Melnā jūra @ Новости в фотографиях

Itālijas piekrastē sniegputeņa dēļ uz sēkļa uzskrējis kāds prāmis, uz kura atradās 262 pasažieri, kurus gan izdevies no kuģa evakuēt un nogādāt drošībā, un šajā katastrofā cietušo nav.

Eiropiešiem cenšoties rast siltumu aiz slēgtām durvīm, pēkšņi izrādījies, ka Krievijas enerģētikas lieluzņēmums «Gazprom» nespēj apmierināt strauji pieaugušo pieprasījumu pēc dabasgāzes.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Polijā temperatūrai nokrītoties līdz mīnus 27 grādiem, nosalušo skaits sasniedzis 45 cilvēkus.

Biezā sniega kārta paralizējusi satiksmi Bosnijā, kur kāds pacients miris, jo ātrās palīdzības mašīna nav varējusi sasniegt viņa ieputināto ciematu valsts dienvidos.Traucēta arī sabiedriskā transporta kustība Sarajevā, kur piektdienas vakarā sniega dēļ apstājās tramvaji vairākos maršrutos.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Pat Serbijas, Horvātijas un Bosnijas-Hercegovinas prezidentiem sniega dēļ piektdien nācās aizkavēties Jahorinas slēpošanas kūrortā, kur notika viņu tikšanās.

NRA, wunderground.comTVNET, Первый канал, Vesti.ru, euronews, Новости в фотографиях, Wunderground.com

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: