Savādā pirmā 2012.gada diena (Foto, Video)

Lai arī Latvijā 2012.gada 1.janvārī laiciņš bija jauks un sals smuki knieba degunā, citur pasaulē tik jauki nebija un savādā kārtā tas pat atgādināja par iepriekšējā gada notikumiem.

Japānai šā diena atnesa kārtējo spēcīgo zemestrīci, kura gan notika patālu no krasta un par laimi nekādus postījumus nenesa – Japānā 2012.gads sākās ar stipru zemestrīci (Grafiskā informācija, Video).

Norvēģijā, kurā pirms nedēļas plosījās 30 gados stiprākā vētra, sākās plaši zemes noslīdējumi.

Norvēģijas vidienē, Tronnheimas tuvumā, svētdien zemes noslīdeņa dēļ no savām mājām evakuēti desmitiem cilvēku, bet par cietušajiem vai postījumiem šobrīd ziņu nav. Pēc policijas pārstāvja teiktā, lielākā daļa vietējo ļaužu pametuši mājas savās automašīnās, vēl citi evakuēti autobusā, bet no vienas saimniecības cilvēkiem palīdzēts izkļūt ar helikopteru.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Tumša dubļu masa izplūdusi aptuveni kilometra garumā un joprojām virzās uz priekšu, bīstami tuvojoties kādai saimniecībai. Ģeologi apseko noslīdeni helikopterā, cenšoties noteikt, cik tas bīstams, savukārt meteorologi notikušo skaidro ar mitro un šim gadalaikam neraksturīgi silto laiku.

Kā atgādina mediji, decembrī vētra uz Skandināviju bija atnesusi neparasti spēcīgas lietusgāzes, kas varētu būt atmiekšķējušas kalna nogāzi Norvēģijas trešās lielākās pilsētas pievārtē. Pašai Tronnheimai ar tās gandrīz 200 000 iedzīvotāju gan briesmas nedraudot.

Bet ASV Arkanzasas štatā, tāpat kā tieši pirms gada – 2011.gada 1.janvārī – ASV Arkanzasas štatā no debesīm krīt beigti putni un upēs peld beigtas zivis, atkal novērota melno strazdu masveida bojāeja.

Arkanzasa štats Bēbes pilsēta 2011.gada 1.janvāris

Pēc aculiecinieku teiktā, simtiem beigtu putnu, janvāra pirmajā dienā, no debesīm nokrituši Arkanzas pilsētās. Lai arī tika izvirzīts pieņēmums, ka putni sabijušies no uguņošanas un panikā triekušies pret ēkām, kokiem un elektrības stabiem, tiešas saistība starp šiem notikumiem netika atklāta.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Apollo, adressa.no, theblaze.com,  Всё не просто так

 

2 Responses to Savādā pirmā 2012.gada diena (Foto, Video)

 1. sarkanakmens says:

  Par krītošiem putniem: noteikti cilvēku roku darbs, tikai neviens negri atzīties. Iespējams vai nu radiācija kaut kur noplūst vai arī kaut kādas gāzes tie izmestas atmosfērā, protams tas var būt arī vīrus, bet ļoti aizdomīgi.

  • Flaijers says:

   Jaunais gads ir labs laiks lai izmēģinātu kādu jaunu tehnoloģiju un ja arī kāds putniņš nokrīt beigts, to var norakstīt uz Jaunā gada raķešu šaušanu. Nezin kāpēc pie mums gan neviens kovārnis nekrīt zemē, mūsējie takš raķetes šauj kā dulli 🙂

   Vel novērotās dīvainības vai arī likumsakarības:

   Radara anomālijas Bēbes pilsētas tuvumā gan šogad, gan pagājušo gadu –

   …un pēc pāris mēnešiem šajā ASV reģionā sākās postošākie tornādo ASV vēsturē –

   ASV. Pēdējo 80 gadu laikā spēcīgāko tornado postījumu sekas (Video, Foto)

   …un Arkanzasa kā reiz atrodas tornado skarto štatu aptuvenā centrā   Ļoti iespējams ka arī šogad ASV gaida postoši tornado… un kāds pat to jau atkal iespējams ir parūpējies

%d bloggers like this: