«Adrians» kļūst par Klusā okeāna sezonas pirmo viesuļvētru (Grafika)

Tropiskā vētra «Adrians» pieņēmusies spēkā un pāraugusi pirmās kategorijas viesuļvētrā, tādējādi kļūstot par Klusā okeāna sezonas pirmo viesuļvētru, trešdien apstiprināja ASV Nacionālais viesuļvētru centrs (NHC). Viesuļvētras vēju ātrums sasniedz 120 kilometrus stundā (33,3 metrus sekundē), un tā pārvietojas ziemeļrietumu virzienā ar ātrumu 15 kilometri stundā (4,2 metri sekundē).

Šī lapa vairs nav pieejama.

«Adrians» pašreiz ir pirmās kategorijas viesuļvētra piecu pakāpju skalā. Trešdien plkst.20 (ceturtdien plkst.4 pēc Latvijas laika) vētras epicentrs atradās 425 kilometrus uz dienvidrietumiem no Meksikas kūrortpilsētas Akapulko.

Meteorologi prognozē, ka šajā Klusā okeāna viesuļvētru sezonā būs deviņas līdz piecpadsmit tādas vētras, kas būs pietiekami stipras, lai tām tiktu piešķirts vārds, kā arī piecas līdz astoņas viesuļvētras.

Savukārt Atlantijas viesuļvētru sezona šogad varētu būt nopietnāka par vidējo, prognozējuši ASV meteorologi. Viesuļvētru sezona oficiāli sākas 1.jūnijā un ilgst līdz 30.novembrim. Šogad eksperti prognozē, ka Atlantijas okeānā varētu izveidoties 12 līdz 18 tādas vētras, kas būs pietiekami stipras, lai tām tiktu dots vārds, no kurām sešas līdz desmit varētu pāraugt viesuļvētrās.

Informācijas avoti: Apollo, Канал ПИК, Weather Underground

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: