Videoapskats 14.03.2011 2 daļa: Japānas AES palielinās avārijas draudi. “Ronalds Reigans” nokļūst radiācijas mākonī. Japānai draud septiņas balles stipri pēcgrūdieni

Kodoldegvielas stieņi zemestrīces bojātās Japānas atomelektrostacijas Fukusima-1  otrajā reaktorā atkal nonākuši “pilnīgā saskarē” ar gaisu, vairojot bailes par iespējamo stieņu izkušanu, ziņo aģentūra Kyodo. Spiediens reaktorā pēkšņi pieauga, kad nejauši tika izslēgts gaisa manometrs, vēsta sabiedriskā raidorganizācija NHK. Tas bloķēja dzesēšanas ūdens pieplūdi reaktorā, tādējādi ap plkst. 23.00 (plkst. 16.00 pēc Latvijas laika) novedot pie degvielas stieņu pilnīgas pakļaušanas gaisa ietekmei.

Pirms tam vēstīja, ka Japānas Fukusima-1 atomelektrostacijā (AES) otrajā reaktorā dzesējošais šķidrums ilgāku laiku pilnībā nenosedza kodoldegvielas stieņus un pastāv risks, ka tie izkusīs, informē aģentūra Kyodo. Iepriekš Japānas valdības ģenerālsekretārs Jukio Edano informēja, ka līdzīgu negadījumu risks ir vienlīdz augsts trijos no staciju Fukušima-1 reaktoriem. Tomēr Edano apgalvo, ka radioaktīvo materiālu noplūdes iespēja pagaidām neesot liela.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Problēmas ar dzesēšanu radās sūkņu darbības iespaidā, tos uz brīd nācās apturēt. Reaktoru dzesēšanai Fukusima-1 AES tagad tiek izmantots jūras ūdens, jo standarta dzēsēšanas iekārtas pēc piektdienas zemestrīces nedarbojas. AES īpašnieki Tokio Electric Power Company (TEPCO) pārstāvji ziņo, ka dzesēšanas režīmu izdevies uzlabot, tomēr kodoldegvielas stieņi pārāk ilgu laiku bijuši nenosegti un reaktors arvien var izkust.

Svētdien un pirmdien uzkrājusies ūdeņraža gāze izraisīja divas eksplozijas Fukusima-1 AES. Otrajā sprādzienā ievainojumus guva 15 cilvēki. Japānas premjers Naoto Kans vairākkārt paziņojis, ka situāciju viņa valsts AES nedrīkstot salīdzināt ar stāvokli Černobiļas AES, kas tiek atzīta par postošāko civilo kodolkatastrofu pasaules vēsturē.

Tiek ziņots ka ASV aviācijas bāzes kuģis “Ronalds Reigans nokļuvis radiaktīvā mākonī un kuģa apkalpe saņēmusi mēneša radiācijas pieļaujamo devu.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Mijagi prefektūrā Japānā atrastas aptuveni 2000 cilvēku mirstīgās atliekas, vēstī ārvalstu plašsaziņas līdzekļi. Ziņu aģentūras vēstī, ka 1000 cilvēku mirstīgās atliekas izskalotas Ojika pussalas krastos Mijagi prefektūrā, bet vēl 1000 līķu atrasti Minamisanriku pilsētā.

Policija ziņo, ka Mijagi prefektūrā vien dzīvību varētu būt zaudējuši vairāk nekā 10 000 cilvēku. CNN pirmdien ziņo, ka oficiāli apstiprināto bojāgājušo skaits pirmdien sasniedzis 1647.

Šī lapa vairs nav pieejama.

“Pastāv 70% iespēja, ka turpmākajās trijās dienās Japānu satricinās septiņu vai vairāk ballu spēcīgs pēcgrūdiens,” svētdien paziņoja Japānas Meteoroloģijas aģentūras Zemestrīču prognozēšanas un informācijas nodaļas direktors Takaši Jokota.. “No 16.marta šīs iespēja ir 50%,” viņš piebilda, norādot, ka pēc piektdienas zemestrīces un cunami turpinās spēcīgi pēcgrūdieni.

Septiņas balles stipra zemestrīce spēj sagraut ēkas un izraisīt cunami.  Jokota teica, ka pēcgrūdieni reģistrēti 500 kilometrus garā un 200 kilometrus platā zemūdens teritorijā pie Mijagi un Ibaraki prefektūru krastiem.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Ziņu avots: TVNET, Delfi,lv, Apollo, Kasjauns.lv, Петербург-Пятый канал, Vesti.ru, Associated Press

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: