Austrālijā plosās ciklons «Jasi» (Video, Foto)

Šī lapa vairs nav pieejama.

Spēcīgais tropiskais ciklons «Jasi» naktī uz ceturtdienu sasniedzis Austrālijas piekrasti, informē meteorologi. «Milzīgais un postošais ciklons «Jasi» sāk šķērsot piekrasti starp Inisfeilu un Kārdvelu [Kvīnslendas štatā], un uz dienvidiem no ciklona centra izveidojušies augsti uzplūda viļņi, kā arī spēcīgas vēja brāzmas,» ziņo Meteoroloģijas birojs.Varasiestādes jau brīdinājušas, ka «Jasi» varētu kļūt par vienu no postošākajām vētrām Austrālijas vēsturē.


Šī lapa vairs nav pieejama.

Neilgi pēc pusnakts vētra, kuras stiprums sasniedzis maksimālo piektās pakāpes kategoriju, sasniegusi piekrasti, sev līdzi nesot spēcīgas vēja brāzmas un «ārkārtīgi bīstamus» uzplūda viļņus. Atbilstoši pēdējai informācijai Jasi ātrums patlaban sasniedz līdz 300 kilometriem stundā (83 metriem sekundē). Savukārt viesuļvētras izraisītā paisumu viļņa maksimālais fiksētais augstums ir deviņi metri.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Kvīnslendas varas iestādes ciklona tuvošanās dēļ organizēja iedzīvotāju evakuāciju. Tika slēgtas šahtas, darbu pārtrauca infrastruktūras objekti – dzelzceļi un ostas. Paredzams, ka Jasi štata teritoriju šķērsos trijās dienās. Ciklona ceļā atrodas vairākas pilsētas ar kopējo iedzīvotāju skaitu ap 400 tūkstošu cilvēku. Gaidāms, ka bez elektrības paliks līdz 200 tūkstošiem štata iedzīvotāju. Kā vēsta aģentūra, tikai cukura ražošanas nozares zaudējumi viesuļvētras dēļ var sasniegt līdz 500 miljoniem Austrālijas dolāru (aptuveni tikpat ASV dolāru).

Very Intense TC YASI: Current probability of tropical storm winds

Pirms tam Kvīnslendas štats jau piedzīvojā pēdējo desmitgažu lielākos plūdus, kuru rezultātā aizgāja bojā vismaz 35 cilvēki, bet reģiona ekonomikai nodarīti zaudējumi aptuveni 20 miljardu dolāru apmērā. Turklāt pirmdien, 31. janvārī, Austrālijas piekrastei uzbruka arī ciklons Entonijs, tomēr tas ātri zaudēja spēku un nopietnus postījumus nenodarīja. Vispostošākais ciklons Austrālijas vēsturē bija «Treisija», kura laikā 1974.gadā Darvinā gāja bojā 71 cilvēks. Neskartas tolaik palika tikai 400 no pilsētas 11 200 mājām.

Ciklons "Jasi" 02.02.2011 @ NASA

Ziņu avots: Leta, msnbc.com,YouTube, TSR, POK.lv, ABC News, NASA

Komentēšana ir slēgta.